SVEIKOS GYVENSENOS MOKYMAI NUOTOLINIU BŪDU

Emociškai stabilus, pokyčiams atsparus, ramus ir sveikos gyvensenos pagrindus turintis žmogus yra vertybė kiekvienam darbdaviui ir įkvėpimas kolegoms.  

Suteikite galimybę savo kolegų komandai gilinti bendruosius gebėjimus, pasitelkiant specialiai VšĮ Bendrystės ir socialinių inovacijų centro paruoštą nuotolinę sveikos gyvensenos skatinimo mokymų programą. 

Vaizdo mokymų ciklas, sukurtas reaguojant į COVID-19 pandemijos situaciją ir pritaikytas visų amžiaus žmonių grupėms, padeda palaikyti fizinę ir psichinę sveikatą. Mokymų metu su patyrusiais specialistais gilinamasi į fizinius, psichinius, dvasinius daugialypės žmogaus asmenybės aspektus, darančius įtaką tam, kokie esame ir kaip jaučiamės kasdien. Mokymai ne tik suteiks teorinių žinių nuotoliniu būdu, bet ir duos impulsą patiems per praktinius užsiėmimus ugdyti sveikos gyvensenos įpročius. 

Mokymų paketą sudaro: 20 video po 30 min. (~14 ak. val.) su mokomąja medžiaga penkiomis temomis: 
1) požiūris į sveikatą – kaip vidinė ramybė keičia mūsų santykį su aplinka;
2) sveika gyvensena ir fizinis aktyvumas;
3) sveikos gyvensenos ir mitybos ryšys; subalansuota mityba;
4) darbo ir poilsio (miego) rutina; bendra organizmo būklė;
5) kenksmingas ir rizikingas elgesys; tabako ir alkoholio poveikis; žalingi įpročiai.

Lektoriai: Lietuvos policijos kapelionas kunigas – Algirdas Toliatas, geštalto psichoterapeutė ir sąmoningo šokio praktikė – Agnė Dičiūtė,  gydytoja gastroenterologė-dietologė, kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutė – Aida Žvirblienė,  vaistininkas ir žolininkas – Marius Lasinskas, sezoninės virtuvės propaguotoja, tinklaraštininkė ir knygų apie sveiko maisto gaminimą autorė – Renata Ničajienė, sąmoningo kvėpavimo (rebefingo) technikos praktikė – Luka Marcinckutė, klinikinės psichologijos specialistė, socialinių mokslų daktarė – Justina Kymantienė,  psichologė-psichoterapeutė, dėmesingo įsisąmoninimo (ang. mindfulness) trenerė – Inga Juodkūnė. 

Mokymų procesas. Sveikos gyvensenos mokymai trunka 2 mėnesius. Mokymų organizatoriai besimokantiesiems, kiekvienam asmeniškai į registracijoje nurodytą el. paštą, du kartus į savaitę siunčia prieigą prie vis kitos video pamokos, kurią dalyviai gali peržiūrėti kiekvienam tinkamu laiku. Su laišku taip pat gaunama medžiaga savarankiškam mokymuisi bei užduočių atlikimui.
Atgalinis ryšys. Mokymų metu besimokantieji lektoriams gali užduoti klausimus aptarti kliūtis mokymosi ir gautų žinių taikymo procese elektroniniu paštu sgm@bendryste.lt
Mokymų pabaigoje, kiekvienam dalyviui el. paštu bus išsiunčiamas unikalus mokymų baigimo sertifikatas.