Ekspozicija “Tvirtai pasiryžta”

Lietuvos policijos įstatymo 30-mečiui paminėti

Paroda veiks nuo 2021 m. gegužės 21 d. iki gruodžio 1 d. Lankymo laikas: darbo dienomis nuo 14 iki 18 val. (išskyrus antradienius), šeštadieniais nuo 12 iki 18 val., sekmadieniais nuo 13 iki 16 val. Paskutiniai lankytojai įleidžiami 30 min iki ekspozicijos uždarymo.

Pirkti bilietą
Perkant bilietą, prisidedadama prie Ramintojos bažnyčios pastato išlaikymo ir įveiklinimo.

Kas gali lankytis nemokamai

Didesnes nei 5 asm. grupes prašome registruotis iš anksto el. paštu renginiai@bendryste.lt arba tel. +370 600 63562.
Norint rezervuoti edukacinį užsiėmimą grupėms, spauskite.

Kviečiame apsilankyti!

Legenda byloja, kad 49 m. prieš mūsų erą Julijus Cezaris, nepaisydamas senato draudimo, su savo legionais perėjo Rubikono upę ir sušuko: „Alea iacta est“ – „Burtų kauliukas mestas“ (lot.). Ši idioma įgavo reikšmę „Tvirtai pasiryžta“.

Tvirtai pasiryžo ir 1990 metais laisvės siekiančios tautos pusėn stojusios tuometinės vidaus reikalų sistemos pareigūnai, tapę atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Respublikos vienu iš valstybingumo garantų.

Jaunos Lietuvos valstybės nepriklausomybę bandė užgniaužti priešiškos jėgos, remiamos sovietinės kariuomenės, kurios įgulų Lietuvos teritorijoje buvo apstu. Pareigūnų ištvermė ir ryžtas padėjo valstybėje išlaikyti rimtį ir užtikrinti viešąją tvarką.

Tuometinę miliciją reorganizuojant į policiją, vienas pirmųjų žingsnių buvo naujų teisės aktų parengimas. Todėl dar 1990 m. gegužės mėn. Vidaus reikalų ministerijoje Policijos įstatymo projektą pradėjo rengti šiam tikslui suburta darbo grupė.

Jau 1990 metų gruodžio 11 dieną Policijos įstatymas buvo priimtas. Būtent dėl šio įstatymo ir daugelio žmonių pastangų šiandien turime modernią ir gyventojų pasitikėjimą užsitarnavusią policiją.