Virtuali Ramintoja

Turiningas, pažintinis ir gausus atradimų virtualaus bažnyčios interjero atkūrimo projektas atsiveria plačiajai visuomenei Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios erdvėse Vilniuje. Gausi įvairių sričių – fotografijos, sieninės tapybos restauravimo, menotyros, architektūros, vargoninės muzikos, grafinio dizaino, programavimo – ekspertų komanda iš Lietuvos ir užsienio kartu dirbo įgyvendinant virtualios realybės patirtį Viešpaties Jėzaus koplyčioje. 

Tai vienintelis/pirmasis Lietuvoje projektas, kai remiantis tyrimais dar prieš paveldo objekto restauraciją, detaliai atkuriama koplyčia šiuolaikinių 3D technologijų pagalba.

VIRTUALI RAMINTOJA – kultūrinė ir edukacinė pramoga, pritrauksianti ne tik jaunos kartos lankytojus, bet ir skatinsianti meno ir įvairių sričių specialistus domėtis kultūros paveldu. Šiuo projektu tikimasi prisidėti prie UNESCO saugomo Vilniaus istorinio centro objektų populiarinimo ir įsilieti į diskusiją apie šiuolaikinių technologijų naudojimą paveldosaugos procesuose. Tai išskirtinė galimybė leistis į trimačio vaizdo ekskursiją laiku.

Užsidėjus 3D akinius skambant autentiškai vargonų muzikai ir lydint audiogidui bus galima detaliai iš skirtingų pozicijų apžiūrėti, kaip daugiau nei prieš du šimtus metų atrodė Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios vidus – tūris, altorius, vargonai, unikali Viešpaties Jėzaus koplyčios sienų tapyba ir kiti dekoro elementai, kurių šiandien likę tik užuominos.