Virtuali Ramintoja

Unikali 3D patirtis

Turiningas, pažintinis ir gausus atradimų virtualaus bažnyčios interjero atkūrimo projektas atsiveria plačiajai visuomenei Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios erdvėse Vilniuje. Gausi įvairių sričių – fotografijos, sieninės tapybos restauravimo, menotyros, architektūros, vargoninės muzikos, grafinio dizaino, programavimo – ekspertų komanda iš Lietuvos ir užsienio kartu dirbo įgyvendinant virtualios realybės patirtį Ramintojoje. 

Tai pirmasis Lietuvoje projektas, kai remiantis tyrimais dar prieš paveldo objekto restauraciją, detaliai atkuriama koplyčia šiuolaikinių 3D technologijų pagalba.

VIRTUALI RAMINTOJA – kultūrinė ir edukacinė pramoga, pritrauksianti ne tik jaunos kartos lankytojus, bet ir skatinsianti meno ir įvairių sričių specialistus domėtis kultūros paveldu. Šiuo projektu tikimasi prisidėti prie UNESCO saugomo Vilniaus istorinio centro objektų populiarinimo ir įsilieti į diskusiją apie šiuolaikinių technologijų naudojimą paveldosaugos procesuose. Tai išskirtinė galimybė leistis į trimačio vaizdo ekskursiją laiku.

Užsidėjus 3D akinius skambant autentiškai vargonų muzikai ir lydint audiogidui bus galima detaliai iš skirtingų pozicijų apžiūrėti, kaip daugiau nei prieš du šimtus metų atrodė Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios vidus – tūris, altorius, vargonai, unikali Viešpaties Jėzaus koplyčios sienų tapyba ir kiti dekoro elementai, kurių šiandien likę tik užuominos.

Audiogidas įrašytas lietuvių ir anglų kalbomis, tad prieinamas ir užsieniečiams. 3D ekskursija pritaikyta ir žmonėms, turintiems klausos negalią: galima pasirinkti funkciją su tekstiniu gidu.

Lankymo laikas:
šeštadieniais 12.00-18.00 val.
Dėl individualaus lankymo laiko prašome registruotis iš anksto el. paštu: renginiai@bendryste.lt arba tel.: +370 600 63562.

Įsigyti bendrą ekspozicijų lankymo bilietą galite internetu arba atvykę į vietą terminale.
Galima aplankyti parodas atskirai, perkant individualų bilietą.
Perkant bilietą, prisidedama prie Ramintojos bažnyčios pastato išlaikymo ir įveiklinimo.


Norėdami rezervuoti edukacinį užsiėmimą grupėms, spauskite ir rašykite aukščiau nurodytais kontaktais.